پروژه آبرسانی به ۲۱روستای چایباسار جنوبی ماکو کلنگ زده شد.

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، عمل یات اجرایی آبرسانی به ۲۱ روستای ماکو آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قرارگاه پیشرفت وآبادانی سپاه شهداء، در مراسمی که به همین مناسبت و با حضور فرمانده سپاه شهداء، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، عملیات اجرایی طرح آبرسانی ۲۱ روستایی شهید جواد قنبری شهرستان ماکو آغاز شد.

برای اجرای این طرح که با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، منطقه آزاد ماکو و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی انجام می شود، بیش از ۲۲ کیلومتر عملیات حفاری و لوله گذاری پیش بینی شده است.

با اتمام و بهره برداری از این طرح، آب شرب سالم و بهداشتی یک هزار و ۵۳۰ خانوار روستایی با ۵ هزار و ۴۹۴ نفر جمعیت تامین خواهد شد.

در حاشیه مراسم افتتاح این پروژه ها، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در سخنانی، اظهار داشت: افتخار اجرای پروژه آبرسانی به ۲۱ روستای محروم شامل حدود ۱۶۰۰ خانوار و ۶ هزار نفر در این دوره را داریم.

وی، افزود: با همت مدیران منطقه آزاد ماکو و سازمان آب و فاضلاب استان و شهرستان و به دست همکاران قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه این کار مورد کلنگ زنی قرار گرفته و در اسرع وقت به بهره‌برداری خواهد رسید.

سردار حبیب شهسواری، عنوان کرد: یک نکته مهم در خصوص این کلنگ‌زنی، این است که اجرای برنامه همچون رویه های گذشته نیست که کلنگ زنی صورت بگیرد و مدتی این طرح فراموش شود به طوری که هم اکنون بیش از ۴ کیلومتر آن کار انجام شده و با همت همکاران در موعد مقرر این خط افتتاح می شود.

وی، گفت: سپاه شهدای آذربایجان غربی از اعتبارات مردمیاری نیروی زمینی و قرارگاه حمزه سید الشهداء(ع)، طی سال ۹۸ با اعتباری بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان بیش از ۴۷۵۰ پروژه کوچک و بزرگ محرومیت‌زدایی را اجرا کرده و یکی از افتخارات ما کمک به قاطبه ولی نعمتان ما است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، بیان داشت: امسال نیز بر اساس برنامه هایی که پیش بینی شده، ۳۰ درصد بیش از هزینه های سال گذشته برنامه ریزی انجام گرفته و افق دید و نگاهمان فراتر از سال گذشته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در حاشیه این مراسم، به خبرنگاران گفت: این سازمان در کنار مأموریت‌های کمک به تقویت اقتصاد ملی و پیوند آن با اقتصادهای منطقه ای، موضوع بسیار مهم توسعه و عمران آبادانی مناطق محل استقرار خود و برخورداری ساکنین این مناطق در روستاها و شهرها از امور زیربنایی و زیرساخت های مورد نیاز برای معیشت سالم را وظیفه جدی و ماموریت جدی خودش می داند.

عبدالرحیمی، عنوان کرد: مشارکت در اجرای پروژه های خدمات رسانی نظیر آبرسانی به این روستاها در کنار سایر نهادها نظیر سپاه و آب و فاضلاب در دستور کار ما قرار دارد.

وی، ادامه داد: امیدواریم این پروژه نمونه ای برای کاهش هزینه های اجرایی و نیز مدت زمان اجرا و بهره وری مدنظر مسئولان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.